
SZKOŁA PRZETRWANIA
Survival
rodzinny

Szkolenie survivalowe to nie zabawa w wojsko, a nauka radzenia sobie w warunkach gdy nie ma prądu, bieżącej wody i centralnego ogrzewania. Naszym celem jest wzmocnienie relacji rodzinnych poprzez przeżycia wspólnej przygody. Surwiwal jest jak most pomiędzy rzeczywistością a pięknem płynącym z obcowania z przyrodą.
Nasza grupa powstała z ulubienia środowiska, zwierząt i przygody. Jesteśmy ludźmi szeroko pojętego outdooru. Łączymy wiedzę i doświadczenie z różnych dziedzin takich jak: Survival, Wspinaczka, Żeglarstwo, Kajakarstwo, Ratownictwo, Off Road, Gotowanie outdoorowe, Nurkowanie. Zebraną wiedzę z ogromną przyjemnością od lat przekazujemy naszym przyjaciołom, rodzinom jak również firmom i osobom prywatnym.
Posiadamy odpowiednie uprawnienia, certyfikaty potwierdzające naszą wiedzę i doświadczenie. Na naszych szkoleniach i wyjazdach, przekazujemy wiedzę w przystępny dla wszystkich sposób. Uczymy pozytywnego spojrzenia na świat, technik przetrwania w mieście / lesie / górach / powietrzu / na pustyni i pod wodą.
Uczymy radzenia sobie w skrajnie extremalnych warunkach, jak również, przezwyciężania własnych słabości. Pokazujemy jak współpracować w grupie, jak radzić sobie z brakiem odwagi i lękiem.
Nasza szkoła jest pewnym sposobem na poprawę bezpieczeństwa Twojego oraz Twoich najbliższych w każdej kryzysowej sytuacji.
Poznaj nasze szkolenia
Poniżej przygotowaliśmy opis naszych usług.
Realne Techniki przetrwania (RTP)

Zajęcia prowadzimy w sposób praktyczny. Uczestnicy kursu wcielają się w zagubionych turystów, którzy w pierwszej kolejności zapoznają się z technikami survivalu a następnie samemu wykonują zadania, które potwierdzają ich przygotowanie i wiedzę z zakresu survivalowych działań.
Survivalowe RTP to podstawowe szkolenie trwające 36 godzin w warunkach outdoorowych w Polskich Karkonoszach. Na kursie poruszamy wszystkie najważniejsze zagadnienia związane z radzeniem sobie w sytuacjach skrajnych / ekstremalnych. Od psychologi przetrwania aż po sprzęt survivalowy.
Nasze szkolenia sugerujemy wszystkim osobom aktywnie spędzającym czas w terenie: dziennikarzom pracującym w zapalnych rejonach świata, pilotom, podróżnikom, narciarzom, alpinistom, offrodowcom, oraz tym, którzy chcą podnieść poziom swojego bezpieczeństwa poprzez wiedzę i praktykę.
Gdy złamiesz nogę podczas alpejskiego wyjazdu na narty jedyne czego będziesz potrzebował to jak najszybciej znaleźć się w domu. Sprzęt, który nauczymy Cię dobierać do sytuacji może uratować życie Tobie oraz Twoim bliskim.
Wszystkie niezbędne informacje (co zabrać na szkolenie, co jest ważne, a co przygotujemy dla Ciebie) dowiesz się podczas rejestracji na szkolenie. Poznasz informacje organizacyjne związane z godziną i miejscem startu kursu, miejscem gdzie możesz zaparkować swój samochód itp.
Miejsce szkolenia:
Podstawy survivalu. Systemy działania w trudnych sytuacjach. Psychologia przetrwania (procedura S.T.O.P. P.L.A.N)
Wyposażenie survivalowe-zestawy ratownicze, noże survivalowe, narzędzia do uprawiania survivalu
Budowa schronienia survivalowego
Budowa schronienia z przedmiotów improwizowanych
Sposoby rozpalania ognia (krzesiwa szwedzkie, krzesiwa ratownicze, metody improwizowane)
Metoda „feather stick”
Sposoby filtracji wody (nadmanganian potasu, jodyna, tabletki do oczyszczania wody, domowy wybielacz)
Sposoby oczyszczania wody (metody filtracji mechanicznej)
Sposoby nawigacji w terenie za pomocą przedmiotów terenowych
Sposoby nawigacji za pomocą busoli i kompasów
Nocleg w terenie w warunkach improwizowanych
Nawigacja nocna z wykorzystaniem gwiazd
Techniki wzywania pomocy z wykorzystaniem sprzętu awaryjnego oraz improwizowanego
Techniki pracy narzędziami survivalowymi
Techniki przyrządzania prostych posiłków w terenie
Jest to kompleksowy kurs survivalu awaryjnego
Dystans do przejścia od 6 do 12 km
WAŻNE Każdy kursant, każdy klient wypełnia ankietę, która pozwala nam zapoznać się z poziomem wyszkolenia i wiedzy. Daje nam to możliwość dobrania zakresu szkolenia specjalnie na potrzeby każdej grupy.
WAŻNE Szkolenie rozpoczyna się w soboty o godz. 10.00 w umówionym wcześniej miejscu skąd firmowym busem kursanci zostają przetransportowani w rejon szkolenia. Zakończenie szkolenia około godziny 17.00/18.00 w Niedzielę.
Pierwszy dzień kursu jest prowadzony na miejscu w bazie gdzie zaczyna się od wykładów na temat psychologi przetrwania oraz budowania odpowiednich postaw działania w sytuacjach kryzysowych. Psychologia przetrwania zostanie omówiona na podstawie najciekawszych przypadków survivalowych jakie miały miejsce na świecie. Kolejnym punktem wykładów to przedstawienie systemu postępowania S.T.O.P. P.L.A.N. Następnie poznacie najnowocześniejszy sprzęt oraz dowiecie się co dokładnie należy dobierać do różnego rodzaju działań survivalowych oraz awaryjnych. Rodzaje noży i sposób ich dobierania dla siebie.
Kolejnym etapem będzie wykład połączony z praktycznymi zajęciami dotyczącymi technik rozpalania ognia. Od przygotowania „hubki”, „feather sticks” oraz paleniska aż do metod rozpalenia ognia przy użyciu wielu rodzajów krzesiw najwyższej jakości dostępnych na polskim rynku (BCB, MVH, LMF, Exotac). Dowiesz się na przykładach czym różnią się rodzaje krzesiw oraz, które wybrać dla Twojego rodzaju aktywności terenowej. Ponadto pokażemy jak rozpalać ogień za pomocą środków improwizowanych takich jak: flary, amunicja, środkami chemicznymi itp.
Podczas szkolenia będziesz spożywał racje żywnościowe wojskowe z podgrzewaczem, które będą Twoim zapasem żywności podczas szkolenia. Na szkoleniach skupiamy się na kilku najważniejszych elementach. Jednym z nich jest sygnalizacja alarmowa. Nauczysz się jak wzywać pomoc w każdych warunkach. Jak wykorzystać do tego słońce i heliograf, jak to zrobić w nocy, jak przygotować ognisko sygnalizacyjne.
Drugi dzień to nauka tajniki nawigacji za pomocą przedmiotów terenowych, busoli i kompasu. Nauczymy Was wyznaczać azymuty i odnajdować drogę praktycznie w każdych kierunkach. Moduł orienteeringu na naszym szkoleniu jest bardzo rozwinięty i zajmuje kilka godzin. Będziemy uczyli się wyznaczać kierunki w oparciu o słońce, naturalne przedmioty terenowe, zbudujemy improwizowany kompas.
Następnie nauczycie się jak filtrować i oczyszczać wodę z każdego naturalnego źródła. Poznają filtry węglowe, mechaniczne znanych producentów. Dowiemy się także jak uzdatniać wodę przy użyciu nadmanganianu potasu, jodyny, tabletek do uzdatniania wody.
Zostaniecie przeszkoleni z zakresu wzywania pomocy i sygnalizacji ratowniczej na otwartym terenie. Dowiecie się jak budować ogniska sygnalizacyjne, ich konfigurację i znaczenie w prawdziwych sytuacjach survivalowych.
Wygodne sprawdzone i dopasowane obuwie dobrane do warunków terenowych (Najlepiej wysokie za kostkę)
Czapka, rękawiczki – dostosowane do warunków pogodowych
Rękawiczki robocze (takie, w których będziemy mogli pracować przy ognisku i budowie różnych konstrukcji a które zabezpiecza nam dłonie przed wilgocią , brudem, i drobnymi urazami)
Latarka czołowa
Jeśli posiadasz, może się przydać:
Nóż
Manierka
Dodatkowa latarka
Kilka metrów sznurka
Czas trwania: 2 dni
WAŻNE Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.
Survivalowa Kuchnia

Na tym szkoleniu skupiamy się na realnych i praktycznych metodach zdobywania pożywienia w klimacie umiarkowanym. Poznamy techniki żywienia się darami lasu oraz tym co sami, złowimy i upolujemy. Nauczymy się czym się żywić w survivalu awaryjnym. Co da nam jakiekolwiek kalorie a co należy sobie odpuścić?
Szkolenie praktyczne obejmuje: Zieleninę (zioła i wywary) i żywność pochodzenia zwierzęcego. Oczywiście kłusownictwo nie w chodzi w grę niemniej jednak należy umieć zbudować pułapkę i wiedzieć jak ona działa.
Szkolenie jest podzielone na trzy etapy: wykłady, trening oraz test.
Historią żywienia człowieka.
Krótkim opisem fizjonomii i anatomii trawienia i przyswajania składników odżywczych przez człowieka.
Przejdziemy szybki przegląd strategii żywieniowych ludów pierwotnych ze szczególnym zwróceniem uwagi na wojowników i myśliwych.
Zapoznamy się ze współczesną strategią żywieniową.
Dowiemy się jakie niezbędne substancji do przeżycia i zachowania dobrej kondycji psychofizycznej potrzebujemy.
Poznamy możliwości przygotowania swojej odporności i swojego zdrowia do czasu bytowania o charakterze zbieracko-łowieckim
Poznamy składniki odżywcze pochodzenia zwierzęcego
Poznamy składniki odżywcze pochodzenia roślinnego
Zagadnienia związana z biciem zwierzyny - Skórowanie, rozbiór tuszy
Podział spożywczy tuszy pod kątem zakonserwowania, użyteczności dla konkretnych osób
Zbieractwo roślin: las, łąka, pole
Możliwa użyteczność roślin: kalorie, substancje lecznicze, przyprawy, trucizny, substancje antyodżywcze
Polowanie: tropienia i zabijanie zwierzyny (tylko omówienie)
Jedzenie bezkręgowców w tym owadów i pierścienic
Możliwości zakonserwowania kalorii pochodzenia naturalnego w sposób najbardziej optymalny
Wpływ poszczególnych składników pokarmowych pochodzenia naturalnego na funkcje mięśniowo-szkieletowe (duża siła, sprawności) oraz funkcje mózgowe (duże możliwości koncentracji i podejmowania skomplikowanych decyzji)
Omówienie i wykonania podstawowych metod konserwacji żywności pochodzenia roślinnego i zwierzęcego
Wykonanie podstawowych posiłków surwiwalowych, trwałych, lekkich batonów wysokoenergetycznych
Leczenie i opatrywanie ran za pomocą składników pochodzenia roślinnego i zwierzęcego
Rola snu w zakresie dobrego odżywienia i kondycji psychofizycznej
Zagadnienia żywienia w przypadku braku możliwości obróbki termicznej (brak możliwości rozpalenia ogniska)
Szkolenie trwa od soboty godz. 11.00 do Niedziela godz. 17.00 na wyznaczonym wcześniej terenie przez firmę Oxygene.
OXYGENE zapewnia wyżywienie na czas całego szkolenia i tylko takie jest dopuszczalne. Jest to niezbędny element aby poczuć na samym sobie i zrozumieć potrzebę zdobywania wartościowej żywności. Żywność niezbędne do prowadzenie zajęć półprodukty oraz produkty pochodzenia zwierzęcego zostaną dostarczone z przebadanych farm zwierzęcych i spełniają wszelkie polskie i europejskie normy.
Szkolenie Jest nastawione na nauczanie zdobywania i przyrządzania żywności w warunkach survivalowych. Elementy survivalowe wynikające z potrzeb biwakowych, Własnoręczne przygotowanie schronień i techniki rozpalania ognia nie wchodzą w plan szkolenia.
WAŻNE Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.
Survival dla dzieci

BO PRZYGODA ZACZYNA SIĘ TAM, GDZIE ZNIKA CODZIENNY KOMFORT.
Dziś dwunastolatek potrafi operować praktycznie każdym elektronicznym urządzeniem jakie mu się pokaże. Podejrzewamy że mógłby w tym momencie nawet pokierować kontrolą lotów w kosmos, ale urodził się w czasie gdy ta technologia powstawała i nie pamięta czasów że kiedyś można było żyć inaczej, żyć bez gier i komórki.
Dziś taki dwunastolatek gdy nagle zabraknie prądu. Gdy jego dom, dzielnicę lub miasto nawiedzi powódź staje się zwykłym dzieckiem a bez swoich zabawek staje się bezbronny jak mały szczeniak bez psiej mamy.Oczywiście nie generalizujemy. Nie wszyscy są tacy sami, inie zmierzają w tym samym kierunku. Chodzi o to że szybko rozwijająca się cywilizacja zapomniała o podstawowych nawykach. Nawykach przedtrwania!
Szkolenie trwa 24 godziny (chyba, że stan fizyczny, psychiczny dzieci albo inne czynniki wpływające bezpośrednio na bezpieczeństwo uniemożliwią zakończenia kursu zgodnie z założeniami)
Szkolenie rozpoczyna się w sobotę o godz. 11.00 firmowym busem dzieci są transportowani na miejsce szkolenia. Zakończenie szkolenia około godziny 11.00 w Niedzielę.
Podstawy survivalu. Systemy działania w trudnych sytuacjach. Psychologia przetrwania (procedura S.T.O.P. P.L.A.N)
Wyposażenie survivalowe-zestawy ratownicze, noże survivalowe, narzędzia do uprawiania survivalu
Budowa schronienia survivalowego
Budowa schronienia z przedmiotów improwizowanych
Sposoby rozpalania ognia (krzesiwa szwedzkie, krzesiwa ratownicze, metody improwizowane)
Metoda „feather stick”
Sposoby filtracji wody (nadmanganian potasu, jodyna, tabletki do oczyszczania wody, domowy wybielacz)
Sposoby oczyszczania wody (metody filtracji mechanicznej)
Sposoby nawigacji w terenie za pomocą przedmiotów terenowych
Sposoby nawigacji za pomocą busoli i kompasów
Nocleg w terenie w warunkach improwizowanych
Nawigacja nocna z wykorzystaniem gwiazd
Techniki wzywania pomocy z wykorzystaniem sprzętu awaryjnego oraz improwizowanego
Techniki pracy narzędziami survivalowymi
Techniki przyrządzania prostych posiłków w terenie
Jest to kompleksowy kurs survivalu awaryjnego
Dystans do przejścia od 3 do 6 km
Rodzinny Survival

Biorąc pod uwagę to czego wymaga od nas dzisiejszy świat. Brak czasu poświeconego swoim najbliższym przez, prowadzenie gospodarstwa domowego i prace.
Wiedząc doskonale, że Nic tak nie łączy jak wspólna przygoda, stworzyliśmy specjalną ofertę dla taty z dzieckiem. Nasza Szkoła daje Wam możliwość spędzenia wolnego czasu w szczególny sposób.
Zajęcia odbywają się w Karkonoszach w weekendy. Działamy intensywnie od 12:00 w sobotę, aż do 13:00 w niedzielę. Poziom wyzwań, narzędzi terenowych oraz trenerskich dostosowywany jest indywidualnie do danej grupy po bliższym poznaniu w terenie.
Zaangażuj się w życie dziecka i umocnij wasze relacje poprzez wspólną przygodę
Budowa - lokalizacja schronień improwizowanych
Ogień - rozpalanie metodami tradycyjnymi i alternatywnymi
Woda - pozyskiwanie i filtracja
Zielona Kuchnia - czyli gotowanie w lesie
Orientacja terenowa - określanie kierunków, czytanie mapa, określanie własnego położenia.
Wzywanie pomocy - pierwsza pomoc przedmedyczna
Obozowanie - czyli Buschcraft dla każdego
Podejmij wyzwanie i zmierz się z żywiołem w ramie w ramie ze swoją pociechą.